Další verze Nemo Mobile je venku

Flattr this!

Kdo chce, má Nokii N900 a volnou alespoň 4gb micro-sd kartu (doporučuji alespoň 8gb class 10), může zkusit nainstalovat další verzi operačního systému Nemo Mobile. Pro ty kdo neví, Nemo Mobile je ve zkratce pokračování Meego Community Edition poté, co Nokia odstoupila od projektu Meego a Intel zareagoval spojenectvím se Samsungem na platformě Tizen. Provozovat jej lze především na mobilních telefonech N900, N950 nebo N9.

Asi před čtrnácti dny jsem neodolal a ve volné chvilce si Nemo Mobile nainstaloval na N900 v dual bootu s původním Maemo 5. Byl jsem zvědavý kam projekt pokročil od verze Meego 1.1, kterou jsem si taky zkusil a která (kromě toho že byla nepoužitelná a pomalá) byla spíše demo verzí.

Ačkoli systém není úplně odladěn (a pro plnohodnotnou práci se pořád nehodí!), většina věcí co člověk v dnešní době potřebuje, je po instalaci k dispozici – kontakty, volání, sms, přístup na web, twitter (aplikace TwimGo), facebook (Kasvopus). Rozhodně bych to v porovnání s Meego 1.1 hodnotil jako velký pokrok. Škoda, že se tohoto systému nechytil žádný další výrobce, 80% je již hotovo. Ale jak víme, posledních 20% většinou potřebuje 80% úsilí…

Každopádně, pro ty, co to chtějí zkusit, doporučuji ihned po instalaci spustit Terminál, nalogovat se jako root (heslo meego) a přidat bugfixy – a že jich je. Systém je pak výrazně svižnější a stabilnější.

su root
zypper ref
zypper update

Updated 12.1.2012 (zmena odkazu na rozcestnik obrazu systemu):

Image s předvánoční verzí operačního systémem Nemo Mobile můžete stahovat zde. Postup instalace je stejný jako v případě Meego CE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv